Difficulty: Extreme! These 2 brothers sold oranges for a living. On Monday: Josh priced his oranges at 2 for $3. He sold 30 oranges for $45. Zach priced his oranges at 3 for $4. He sold 30 oranges for $40. On Tuesday, they combined their prices, and sold their oranges in groups of (2 +…
Continue reading Oranges brainteaser